Akcja Zima 2022

W dniach 14.02.2022 – 18.02.2022 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w półkoloniach pt. „Akcja Zima”. Brało w nich udział 32 uczniów z klas I-VII.

Pierwszego dnia wszyscy dokładnie zapoznali się z regulaminem uczestniczenia w półkoloniach oraz omówiono zasady bezpieczeństwa w czasie ferii, znajdujące się m.in. na jednej z gazetek szkolnych.Każdy zaakceptował wszelakie warunki, co zostało potwierdzone podpisami pod regulaminami. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach, na których wykonywali świeczkę, by móc później obdarować nią bliską osobę z okazji przypadających na ten dzień walentynek. Poza tym udało nam się wykonać walentynkowe prace plastyczne.

Atrakcyjną formą spędzenia czasu była wycieczka do „Chlebowej Chaty”, gdzie uczestnicy poznali trudy życia naszych przodków, którzy musieli ciężko pracować i własnoręcznie wykonywać wszelakie produkty. Dzięki temu dzieci dowiedziały się, jak wówczas powstawało masło, twaróg czy chleb, a nawet sami wykonywali podpłomyki, którymi później wszyscy mogli delektować się do woli. Do tego przysmaku popijali pyszną kawę zbożową. Pełni sił mogli odwiedzić stodołę z narzędziami rolniczymi.

Kolejnego dnia uczniowie uczestniczyli w warsztatach robienia pizzy w restauracji „Kalendarium II” w Czechowicach-Dziedzicach. Tam wszyscy pod okiem kucharzy mogli od podstaw wykonać własną pizzę, a później cieszyć się jej wspaniałym smakiem. Po niemałej dawce kalorii przydatny okazał się powrót do szkoły na piechotę.

Czwartego dnia półkolonii odwiedziliśmy kino i udaliśmy się na film animowany pt. „Sing 2”. Wszyscy oglądali z ogromnym zaciekawieniem.

W ostatnim dniu ponownie odbyły się warsztaty w szkole.Wszyscy uczniowie otrzymali kubki, a następnie wedle własnego uznania pomalowali specjalnymi farbami.Z takiego kubka każdy uczestnik może później popijać gorące napoje. Obchodziliśmy także przypadający na 17 lutego Dzień Kota.

Każdy dzień „Akcji Zima” był bardzo intensywny, pełen różnorodnych zajęć. Codziennie przypominaliśmy sobie zasady bezpieczeństwa. Oczywiście nie zabrakło aktywnie spędzonego czasu na świeżym powietrzu, w którym chodziliśmy na spacery i bawiliśmy się na boisku szkolnym. Spędziliśmy czas w bardzo miłej atmosferze, pełni sił na kolejne miesiące nauki.