Wyposażenia dla czwartoklasistów 2021/2022

Język polski: zeszyt minimalnie 60 kartkowy w szerokie linie, z marginesem; zielony długopis, zaleca się pisanie piórem (niebieskim lub czarnym).
Język angielski: zeszyt 60 kartkowy - linia lub kratka.
Matematyka: zeszyt 60 kartkowy w kratkę, zeszyt 32 kartkowy czysty, przybory rysunkowe (linijka, ekierka, cyrkiel, kątomierz, ołówek).
Historia: funkcję zeszytu pełni zeszyt ćwiczeń do zakupienia we wrześniu.
Przyroda: kredki, ołówek, linijka.
Informatyka: brak.
Technika: zeszyt 32 kartkowy w kratkę, blok techniczny biały i kolorowy, blok rysunkowy biały i kolorowy, bibuła kolorowa (krepa i cienka), klej i nożyczki.
Muzyka: zeszyt z pięciolinią (dowolny format).
Plastyka: blok rysunkowy, blok techniczny, blok techniczny kolorowy, papier kolorowy, pastele olejne (tłuste) „Pentel”, kredki ołówkowe, zestaw flamastrów.
Wychowanie fizyczne: obuwie sportowe wiązane na jasnej podeszwie; biała, podpisana koszulka (imię, klasa); wygodne, krótkie spodenki (bawełniane) lub getry.
Religia: brak zeszytu przedmiotowego – jego funkcję pełni zeszyt ćwiczeń do podręcznika.

Zestawienia podręczników do religii na rok szkolny 2021/2022

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas I – VIII we wrześniu otrzymają wszystkie potrzebne podręczniki i ćwiczenia. Rodzice powinni zakupić jedynie podręczniki do religii wg poniższego wykazu:

Tytuł podręcznika

Wydawnictwo

Numer

POZNAJĘ BOŻY ŚWIAT”

AZ-11-01/18-KI-4/20

IDZIEMY DO JEZUSA”

AZ-12-01/12-KI-3/12

J. CZERKAWSKI

JEZUS JEST Z NAMI”

AZ-13-01/12-KI-4/13

J. CZERKAWSKI

MIEJSCA PEŁNE BOGACTW”

AZ-21-02/12-KI-1/12

B. NOSEK

SZCZĘŚLIWI, KTÓRZY SZUKAJĄ PRAWDY”

AZ-21-01/20-KI-2/20

TAJEMNICE BOGATEGO ŻYCIA”

AZ-23-02/12-KI-3/14

E. PARSZEWSKA

BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY SZUKAJĄ JEZUSA”

AZ-31-01/13-KI-3/13

E. PARSZEWSKA

BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY UFAJĄ JEZUSOWI”

AZ-32-01/13-KI-4/14

Bezpieczne wakacje

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Klasy młodsze.

W piątek dzieci spotkały się z wychowawcami. Odebrały upragnione świadectwa oraz nagrody książkowe za pracę na rzecz klasy. Uczniowie na medal otrzymali odznaki podczas spotkania na auli.

Lipowiec CUP 2021

W środę drużyny wszystkich klas rywalizowały w rozgrywkach Lipowiec CUP. Oto zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych: 7d (Holandia), 6e (Szwajcaria), 5b (Hiszpania), 4b (Anglia), 3b (Słowacja), 2b (Dania), 1c (Walia). Kibice oraz zawodnicy spałaszowali hamburgery w przerwie między meczami.

Ankieta dla uczniów 2021

Aby wypełnić ankietę kliknij tutaj

Karta rowerowa - egzamin

Wtorek 1 czerwca 2021r

1. godzina 8:55 klasa 5b
  2. godzina 9:50 klasa 6d
  3. godzina 10:45 klasa 6b i 6c
  4. godzina 11:45 klasa 5a
  5. godzina 12:50 klasa 6e, 6a

Czwartek 10 czerwca 2021r.

klasa 4a

8:55 - egzamin teoretyczny

9:50 - egzamin praktyczny

klasa 4b

10:45 - egzamin teoretyczny

11:45 - egzamin praktyczny

Kodowanie

„Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką”.

Bill Gates

Z okazji 18-stych urodzin Scratcha uczniowie klasy 2c wzięli udział w warsztacie on-line z kodowania i programowania. W trakcie zajęć poznali zabawnego kota Scratcha, rozwijali twórcze i logiczne myślenie, a ostatecznie za pomocą odpowiednich kodów z bloczków stworzyli przyjęcie urodzinowe dla kociego Solenizanta.
Kolejne przygody z kodowania i programowania ze Scratchem w przyszłym roku szkolnym!

Wioleta Trela

Czytaj więcej: Kodowanie

Konkurs "Koci świat"

Uczestnicy konkursu „Koci świat”,

Długo zastanawiałam się, którego kota ogłosić zwycięzcą konkursu.
Przysłaliście bardzo dużo zdjęć waszych pupili. Wszystkie przedstawiają wyjątkowe i niepowtarzalne koty o swoistych cechach.
Są wśród nich koty o pięknym umaszczeniu, koty leniuchy przyjmujące najprzeróżniejsze pozycje w czasie snu i zajmujące najdziwniejsze miejsca
do wypoczynku. Są na zdjęciach koty super przyjaciele (również psów),
koty psotniki i wiele innych ciekawych czworonożnych przyjaciół człowieka, uchwyconych przez was w różnych zabawnych momentach kocich przygód.

W końcu zrozumiałam, że nie uda mi się wybrać jednego zwycięzcy.

Ogłaszam zwycięzcami konkursu „Koci świat” wszystkie koty, które znalazły się na przysłanych  przez was zdjęciach.

W nagrodę za udział w konkursie, każdy uczestnik otrzyma 5pkt.  z zachowania oraz dyplom, który zostanie przesłany w formie elektronicznej, każdemu uczestnikowi i jego kotu.

Organizator konkursu

Marzena Leszkiewicz

Konkurs plastyczny "Jestem przyjacielem ziemi"

Początkiem kwietnia został ogłoszony konkurs plastyczny z okazji Dnia Ziemi, w którym udział brali uczniowie klas 1-3.

Celem tego konkursu było kształtowanie wyobraźni plastycznej, popularyzacja wiedzy przyrodniczej wśród uczniów, uwrażliwienie na piękno otaczającej nas przyrody.

Nagrody otrzymują: Zofia M. kl. 1a, Urszula G. kl. 2a, Pola Z. kl. 1b.

Wyróżnienie otrzymują: Aleksander S. kl. 1b, Sara W. kl. 1b, Maciej F. kl. 1b, Joanna K. kl. 1b. Tymoteusz Ż. kl. 2a, Ewa D. kl. 3a, Karolina W. kl. 3b, Julita J. kl. 3b.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy!

Agnieszka Krawczyk