WYPRAWKA SZKOLNA

SZANOWNI RODZICE

W związku z P R O J E K T E M Uchwały Rady Ministrów z dnia 5 kwietnia 2012 r. w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom w 2012 roku „Wyprawka szkolna”, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach informuje, że można złożyć wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

Informujemy że, uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się
w poniedziałek 3.09.2012

• o godz. 900 dla klas IV - VI,
  • o godz. 1000 dla klas 0 - III.

Powiatowa Liga Szachowa

Liga Szachowa

Do zaproszenia dołączamy Regulamin Rozgrywek oraz Regulamin dla Przedszkolaków.

Witamy w nowym roku szkolnym!

Minęły wakacje. Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym 2012/13.Świetlica powitała w swoich progach liczną grupę pierwszoklasistów. Nowych kolegów i koleżanki, którzy dołączyli do nas przyjęliśmy bardzo serdecznie i z ogromną radością. Zapraszamy do przebywania w świetlicy także stałych bywalców.

Bezpieczny przejazd

W dniu 19.09.2012 roku w naszej szkole odbyła się prelekcja pod nazwą „Bezpieczny przejazd” dla dzieci, które mieszkają w pobliżu torów kolejowych i przechodzą przez nie w drodze do szkoły. Prelekcje przeprowadził pan Madej Mieczysław naczelnik Sekcji PLK Zakładu Linii Kolejowych w Sosnowcu. Towarzyszyli mu panowie policjanci z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach, Służba Ochrony Kolei, a także pies, który wabił się Szyk i uświetnił tę prelekcję. Podczas prezentacji zdjęć różnych przejazdów kolejowych zostały omówione zasady poruszania się w tych miejscach. Dzieci obejrzały również film edukacyjny związany z tym tematem. Panowie policjanci przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się na drodze.

VI Memoriał Biegowy Puzonia

29 września 72 uczniów naszej szkoły wzięło udział w VI Międzynarodowym Biegowym Memoriale Henryka Puzonia. Na podium stanęli: Jakub Laszczak, Jakub Pająk, Julia Marek, Marek Machelski, Paulina Wisła, Agnieszka Rak, Jan Paszek, Bartłomiej Wokacz i Marta Kapias. W klasyfikacji zespołowej nasza szkoła zajęła I miejsce i otrzymała puchar.

Sprzątanie Świata

W dniu 18.09.2012 uczniowie świetlicy wzięli udział a akcji "Sprzątanie Świata". Dzieci wraz z wychowawcą sprzątały teren wokół szkoły. Akcja poprzedzona była pogadanką na temat "Dlaczego ludzie śmiecą?"

Dzień Chłopaka

28.09.2012 w świetlicy szkolnej odbyła się impreza z okazji "Dnia chłopaka". Chłopcy brali udział w konkursach przygotowanych przez dziewczynki m.in. na "chłopca-omnibusa", rzut do celu, w teście sprawności fizycznej. Uczniowie tworzyli również w grupach pracę plastyczną pt. "Chłopak elegant". Miły i wesoły nastrój panował wśród wszystkich uczestników zabawy. Na zakończenie każdy otrzymał słodką niespodziankę.

17 października 2012 r. - Święto Patrona Szkoły

17.10.2012r. w naszej szkole odbył się Dzień Patrona. Szóste klasy przygotowały ciekawe przedstawienie na temat Juliusza Słowackiego. Po występie zorganizowano quiz, który polegał na odpowiadaniu na pytania związane ze spektaklem. Następnie poczet sztandarowy i samorządy klasowe udały się pod pomnik Juliusza Słowackiego, aby złożyć tam kwiaty. Potem uczniowie poszli do swoich sal, w których zrobili makiety szkoły lub marzenia o jej rozbudowie. Później dzieci udały się do auli z gotowymi pracami. Pięć osób z każdej klasy reprezentowało swoich kolegów w konkursie na temat wiedzy o szkole. Zwyciężyła klasa 5a. Na następny dzień na szkolnym korytarzu urządzono wystawę makiet.

Ślubowanie klas pierwszych

17 października w dniu święta Patrona Szkoły odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Po złożeniu uroczystego ślubowania na sztandar szkoły pani Dyrektor dokonała pasowania wszystkich pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Całą uroczystość zakończyły występy artystyczne klas pierwszych i drugich oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.