Historia Polskiej Pieśni

W środę 23 listopada 2011r. mieliśmy okazję uczestniczyć w programie teatralno-muzycznym pod hasłem "HISTORIA POLSKIEJ PIEŚNI", który został przygotowany przez muzyków-instrumentalistów z kameralnego teatru muzycznego "Kontra". W programie przybliżona została tradycja polskiej muzyki wokalnej od jej zarania do czasów współczesnych. Słuchając pięknego wykonania "Bogurodzicy", znaleźliśmy się w czasach bitwy pod Grunwaldem, odbyliśmy lekcję śpiewu pod okiem mistrza Mikołaja Gomółki, przeżyliśmy chwile grozy z bohaterami thrillera S.Moniuszki czyli opery "Straszny dwór". Dawid oraz Magda z klasy 4b dzielnie wcielili się w postaci duchów, które straszyły w refrenie najsłynniejszej operowej arii Skołuby. Posłuchaliśmy również piosenki ludowej oraz pięknego wykonania pieśni Chopina, co jest dowodem na to, że folklor może być natchnieniem dla tworzenia wartościowej muzyki. Koncert zakończył się wspólnym śpiewem znanych piosenek z lat sześćdziesiątych. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie muzyczne w naszej szkole w tym roku.