Ślubowanie klas I

Jak co roku październik w naszej szkole to szczególny miesiąc. W miesiącu tym bowiem szkoła obchodzi święto swojego patrona – Juliusza Słowackiego, a klasy pierwsze składają uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. W tym roku ślubowanie pierwszoklasistów miało szczególny charakter, gdyż Szkoła Podstawowa nr 3 na Lipowcu obchodziła swoje 110-lecie powstania.

Uroczystość pasowania na uczniów odbyła się 20 października w obecności pani dyrektora Danuty Łuszczak, pani wicedyrektor Małgorzaty Wątor, wychowawców klas pierwszych i drugich oraz rodziców pierwszoklasistów. Akademię poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Zuzanna Irzyk. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego. Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli na sztandar szkoły ślubowanie, w którym deklarowali, że będą dobrymi kolegami, przyjaciółmi zwierząt i roślin i co najważniejsze, że swą nauką i zachowaniem będą przynosić chlubę szkole, rodzicom oraz swoje Ojczyźnie – Polsce. Swą przysięgą pierwszoklasiści wyrazili chęć wstąpienia w poczet braci szkolnej, dlatego pani dyrektor dokonała pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, a pani wicedyrektor udekorowała ich białe bluzki tarczami szkolnymi. Część oficjalną zakończyło złożenie przez delegacje klas pierwszych i drugich kwiatów pod pomnikiem patrona szkoły Juliusza Słowackiego.

Część artystyczną rozpoczęli uczniowie klas pierwszych. W programie zaprezentowali czego zdążyli się już nauczyć. Były to piosenki i wiersze opisujące jak wyglądały ich pierwsze dni w szkole oraz prezentujące ich wiedzę na temat zasad zachowywania obowiązujących każdego ucznia. Następnie w imieniu starszej społeczności szkolnej uczniowie klas drugich przywitali swych młodszych kolegów i obdarowali ich słodkimi upominkami. To nie był jeszcze koniec niespodzianek dla pierwszaków, gdyż w ich salach czekał na nich pyszny poczęstunek oraz pokaźnych rozmiarów rogi obfitości wypełnione po brzegi ich ulubionymi smakołykami. Ten dzień na pewno długo pozostanie w ich pamięci.