Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

„Witaj szkoło, oto wracamy.
Żegnaj piasku nad sinym morzem.
Już ze ścian białymi skrzydłami
sfruwa do nas nasz szkolny orzeł”
(„Wracamy” T. Kubiak)

Pierwszego września rozpoczyna się praca we wszystkich polskich szkołach. W naszej szkole ten dzień jest obchodzony bardzo uroczyście. Odświętne stroje, pełna gala uczniów, serca wypełnione radością i niepokojem. Tak było i dzisiaj...

O godzinie 900 na auli szkolnej licznie zgromadzili się uczniowie, rodzice i nauczyciele aby radośnie przywitać nadchodzący rok szkolny 2009/2010. Po wprowadzeniu sztandaru hucznie i z należytą powagą odśpiewaliśmy hymn narodowy. Następnie Pani Dyrektor Danuta Łuszczak serdecznie powitała wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i gości. Szczególnie ciepło przyjęliśmy nowych uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły.

Po oficjalnej części uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal, aby zapoznać się z planem zajęć lekcyjnych. Nauczyciele zaoferowali również uczniom szeroką gamę bezpłatnych, dodatkowych zajęć, zachęcając ich do uczestnictwa.

Wszystkim dzieciom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzymy wiele cierpliwości, wytrwałości i owocnej pracy w nowym roku szkolnym.