Święto Patrona i ślubowanie klas I

Święto Patrona szkoły. Ślubowanie klas pierwszych.

Święto Patrona Szkoły - Juliusza Słowackiego obchodziliśmy 19 października 2008 roku. W pierwszej części uroczystości zobaczyliśmy kabaret „Mądry uczeń po szkodzie” przygotowany przez uczniów klasy 6b pod opieką mgr U. Ochman oraz mgr S. Pniok.

Wszyscy jednak z ogromną niecierpliwością czekali na konkurs wiedzy o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego oraz historii i dniu współczesnym szkoły, przygotowany przez uczniów klasy 6a i wychowawcę mgr M. Leszkiewicz.

Uczestnicy końcowych zmagań zostali wytypowani w drodze klasowych konkursów. Najtrudniejsze okazały się pytania dotyczące bieżących wiadomości o szkole oraz próby recytacji utworów Juliusza Słowackiego. Zwycięzcami konkursu zostali: Mateusz Moś z klasy 6a – I miejsce, Anna Dudek z 5a - II miejsce oraz Zofia Kochutek, Krzysztof Zuber oraz Paulina Gruba - III miejsce. Zostali oni nagrodzeni książkami.

W kolejnej części uroczystości zespoły klasowe zaprezentowały scenki na temat kulturalnego zachowania się i używania słów: proszę, przepraszam, dziękuję, dzień dobry, do widzenia.

W sobotnie popołudnie do naszej szkoły zostali zaproszeni rodzice uczniów klas pierwszych wraz z dziećmi , aby wziąć udział w uroczystym pasowaniu na ucznia. Klasy drugie przygotowały dla młodszych kolegów upominki, wychowawcy – pamiątkowe dyplomy, a rodzice - słodycze. Uroczystość została uświetniona występami wszystkich dzieci. Mamy nadzieję, że pozostanie na długo w pamięci pierwszaków.