Świętowanie 11 Listopada

XVII Uliczny Bieg Niepodległości

W tym roku szczególnie i na różne sposoby społeczność naszej szkoły obchodziła Święto Niepodległości.

11 listopada poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z opiekunami wziął udział w uroczystej mszy, a zawodnicy z wszystkich klas w Biegu Niepodległości. Pogoda dopisała, więc i biegacze dali z siebie wszystko. Najlepsi zostali nagrodzeni.

Uczniowie klas czwartych przygotowali audycję poetycko-muzyczną o długiej i trudnej drodze Polaków do niepodległości.

Z kolei piątoklasiści wraz z wychowawcami zwiedzili Izbę Regionalną w Czechowicach-Dziedzicach, która przygotowała specjalną wystawę poświęconą 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie bliżej poznali sylwetkę J. Piłsudskiego, fakty związane z powstaniem legionów polskich oraz obejrzeli dokumenty związane z okresem międzywojennym.