Święto Patrona Szkoły

17 października uroczyście obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły- Juliusza Słowackiego, w tym roku przygotowane przez uczniów klas 6 pod opieką wychowawców: mgr A. Pilarczyk, mgr inż. M.Wątor i mgr J.Wiktorow oraz pomocy mgr S.Pniok i mgr M.Czorny. Na początku akademii dyrektor szkoły- mgr D.Łuszczak powitała najwyższe władze samorządowe i oświatowe: pana M. Błachuta- burmistrza Czechowic-Dziedzic, pana A. Kamińskiego- dyrektora ZOPO, pana P.Kurczyka - przewodniczącego Rady Osiedla „Południe” oraz pana A. Beczałę- radnego.

Na wstępie uroczystości , za pomocą pokazu multimedialnego, przypomniano najważniejsze fakty i miejsca z biografii Juliusza Słowackiego. Nie mogło również zabraknąć recytacji najpiękniejszych wierszy patrona. Salwy śmiechu wywołała współczesna inscenizacja fragmentu „Balladyny”. Żałujcie , że nie widzieliście D.Pochopienia w roli Kirkora- przedsiębiorcy, któremu zepsuł się samochód, E. Głogowskiej – matki, J.Pochopień- Aldony i M.Gębali – tytułowej Balladyny!

Następna część spotkania to tradycyjny konkurs wiedzy o życiu i twórczości J.Słowackiego oraz historii i dniu współczesnym naszej szkoły. W równej i zaciętej rywalizacji brali udział uczniowie klas 4-6. Najlepsi w tej konkurencji byli: K.Kozubek z kl.4a, który zajął I miejsce, A. Żak z kl.6c- II miejsce i J.Wróbel z kl. 6b-III miejsce. Laureaci tego konkursu otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody książkowe.

W ostatniej części uroczystości uczniowie z klasy 6b przypomnieli historię szkolnego „niebieskiego mundurka” i nadszedł czas na zabawę- prezentację projektów szkolnych ubrań wymyślonych przez kreatorów mody z klas starszych! Uczniowie wykazali się dużą dozą fantazji, humoru oraz pokazali swoje umiejętności taneczne. W popołudniowej części uroczystości brały udział klasy 1 i 2 z wychowawcami oraz rodzice „pierwszaków”. Tradycyjne pasowanie na ucznia „Trójki „ było dla wszystkich wielkim przeżyciem!