Jesienna zgaduj - zgadula

31 października w świetlicy odbył się konkurs wiedzy przyrodniczej pod hasłem "Jesienna zgaduj - zgadula". Celem zajęć było utrwalenie wiedzy przyrodniczej, dotyczącej aktualnej pory roku. Uczestnicy zabawy określali zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie, rozpoznawali liście z różnych drzew, sprawnie odgadywali zagadki dotyczące darów jesieni. Największą frajdę sprawiło dzieciom smakowanie owoców i warzyw z zamkniętymi oczami, które odgadywały bezbłędnie.

PIKNIK RODZINNY

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców

Szkoły Podstawowej nr 3

w Czechowicach-Dziedzicach

zaprasza na

PIKNIK RODZINNY

w dniu 7.06.2008 ( sobota)

w godzinach 15.00-20.00

Proponujemy następujące atrakcje: gry i zabawy rodzinne, gry i zabawy dla dzieci, wesołe miasteczko, występy dzieci, ognisko z pieczeniem kiełbasy, loteria fantowa, turniej piłki siatkowej.

WSTĘP BEZPŁATNY.

Koncert umuzykalniający

Koncert umuzykalniający był atrakcją 6. dnia maja. Tym razem omówiono rodzinę instrumentów perkusyjnych. Prowadzący przedstawili ich budowę oraz pochodzenie. Można było wysłuchać brzmienia : konga, bongosów, koziego bębna, wibrafonu, kabazy , marakasów, tubilibamba czy krowiego dzwonka. Muzycy przybliżyli dzieciom klimaty rytmów afrykańskich rodem z filmu „W pustyni i w puszczy”. Koncert zakończył się wspólnym muzykowaniem.

Konkurs recytatorski klas młodszych

W konkursie recytatorskim „ Cztery pory roku” zorganizowanym przez mgr Dorotę Fic brali udział uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach. Recytatorzy prezentowali wysoki poziom kultury żywego słowa. Zwyciężyła Daria Krywult z klasy 2b, II miejsce zajął Łukasz Krzymiński, a III Gabriela Wyrobek. Uczniowie klasy 1 pod kierunkiem mgr Ireny Markiel debiutowali na scenie w przedstawieniu o tematyce ekologicznej.

Podsumowanie projektu ekologicznego

Dzisiaj tj. 21 kwietnia 2008 roku klasy 4-6 podsumowały realizację projektu ekologicznego opracowanego przez nauczycieli przyrody: mgr inż. Małgorzatę Wątor i mgr Marzenę Leszkiewicz. Uczniowie starszej grupy wiekowej wraz z wychowawcami od początku roku szkolnego 2007/2008 w ramach realizacji ścieżki ekologicznej wykonali następujące zadania: mapę dzikich wysypisk śmieci na terenie Czechowic - Dziedzic , plakat o segregowaniu śmieci oraz wpływie roślin zielonych na środowisko naturalne, komiks o zaśmiecaniu przyrody, prace na temat ekologicznego domu, referaty o alternatywnych źródłach energii. Przygotowali również własne piosenki , wiersze oraz scenki o tematyce ekologicznej. Spotkanie to zostało również urozmaicone pokazem multimedialnym. Wszyscy z zadowoleniem prezentowali efekty swojej pracy, a zdobyta wiedza przyczyni się do poprawy stanu naszego środowiska.

Warsztaty teatralne

Czy znasz odpowiedzi na pytania:
Z jakich części składa się scena?
Jak poprawnie poruszać się na scenie?
Co to znaczy zabarwiać myśli?
Czym zajmuje się w teatrze maszynista?
Co to jest rekwizyt?
Uczniowie klas 4 i 5 uczestniczyli w dniu 2.04.2008r. w warsztatach teatralnych, prowadzonych przez aktora Teatru Polskiego w Bielsku- Białej pana J. Dziedzica, więc z pewnością znają odpowiedzi na te pytania. Dodatkowo mogli sprawdzić swoje praktyczne umiejętności aktorskie na prawdziwej scenie w szkolnej auli. Zajęciom towarzyszyły wielkie emocje, salwy śmiechu i częste brawa. Może wśród uczestników zajęć kryje się przyszła gwiazda teatru i filmu?

Rekolekcje

Drodzy Rodzice! W dniach 3,4 i 5 marca odbędą się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły. W tym czasie nie będzie zajęć dydaktycznych, natomiast będzie działać świetlica szkolna od godziny 8 do 15. Bardzo prosimy o wypełnienie deklaracji (wychowawcy rozdali je uczniom), czy Państwa dziecko będzie korzystało w tych dniach z zajęć świetlicy i obiadu (suchy prowiant).

Święta tuż, tuż...

Dnia 21 grudnia odbyło się w naszej szkole przedstawienie jasełkowe wykonane przez klasę 4a i młodszych uczniów pod opieką; mgr J. Maturę, mgr S. Pniok, mgr I. Oślizło, które wprowadziło nas w świąteczny nastrój i przypomniało historię Jezusa. Następnie udaliśmy się do klas, aby przygotować klasowe wigilijki. Stoły były ozdobione kolorowymi stroikami oraz smakołykami przygotowanymi przez nas (z dużą pomocą rodziców). Złożyliśmy najlepsze życzenia, które również przesyłamy wszystkim Czytelnikom naszej strony internetowej:

Marzeń, o które warto walczyć,
Radości, którymi warto się dzielić,
Przyjaciół , z którymi warto być,
Nadziei, bez której nie da się żyć.

Uczennice kółka polonistycznego z kl. 6a

Szkoła w obiektywie kamery

Dnia 17 grudnia 2007 r. w naszej szkole zostały uruchomione kamery. Znajdują się one na korytarzach wszystkich pięter. Kolejne obejmują teren wokół szkoły m.in. przystanek autobusowy, parking, boisko i wejście do budynku.
Przedsięwzięcie to zostało sfinansowane z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej ( 80%) oraz Urzędu Miasta Czechowice-Dziedzice (20%).
Kamery maja na celu poprawę bezpieczeństwa w szkole i w jej okolicy. Dzięki nim obiekty w pobliżu budowli nie będą dewastowane.

Stypendyści w operze

Dzięki życzliwości finansowej Pana Piotra Beczały 26 listopada 2007 roku uczniowie klasy 4a oraz stypendyści z pozostałych klas, pod opieką mgr S. Pniok, mgr D.Pysz i mgr U. Ochman, mieli możliwość obejrzenia w teatrze krakowskim przedstawienia operowego pt . "Mozart". Spektakl pokazywał najważniejsze fakty z życia i twórczości wielkiego mistrza. Młodzież była zachwycona oprawą muzyczną i grą sceniczną aktorów. Dla wielu dzieci był to pierwszy kontakt z obszarami kultury, z którymi nie stykają sie na co dzień.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 oraz dzieci i opiekunowie serdecznie dziękują Ofiarodawcy , absolwentowi naszej szkoły, Panu Piotrowi Beczale za przekazanie nagrody przyznanej Mu przez Miasto Czechowice-Dziedzice na rzecz propagowania kultury w naszej szkole.